Pereteraapia

Iga perekooslus on ainulaadne ja sellel on oma kindel tasakaal, väljakujunenud toimetulekumehhanismid, struktuur ja muster. Kõik pere liikmed on võrdselt tähtsad ja annavad perekonna toimivusse oma panuse. Mõnikord aga juhtub nii, et elu või sündmused on viinud pere tasakaalust välja, senini tõhusad toimetulekumehhanismid ei õigusta end ja tekkinud olukorras on raskusi olukorraga toime tulla ning homöostaazi säilitada.

AveOts_TO-08878 - veeb.jpg

Vallanduvad erienvad arusaamatused, konfliktid, käitumisprobleemid, suhtlemisraskused või koguni psühhosomaatilised sümptomid, mille tagajärjeks on depressioon, agressiivsus, õppimisraskused lastel aga ka kehalised haiguslikud reaktsioonid (Nt: pevalud, erinevad kõhuvalud, astma, paanikahood, unehäired, uriinipidamatus, jt.)

Teraapia eemärk on aidata perel leida tekkinud raskusele optimaalne lahendus - lähendada suhteid, leida uusi toimivaid kommunikeerimisviise ja teineteise mõistmist. Oluliseks saavad igaühe kogemus, tunded, mõtted ja vajadused ning nende arusaadavaks tegemine teistele liikmetele.

Pereteraapia fookuses on pereliikmete omavahelise suhtluse kavliteet, rollijaotus ja suhtemustrid. Keegi meist ei ole õppinud olema ideaalne vanem ega sündinud ideaalseks lapseks ja ma ei usu, et seda lapsed ka vajavad. Kindel on aga see, et ehe ja turvaline vanem on parim!

Seansi kestvus 1,5h